2016-04-05
Wiosenne Warsztaty Taneczne

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wiosennych Warsztatach Tanecznych, organizowanych w Centrum Sztuki Tańca - siedzibie naszej placówki, przy ul. Krowoderskiej 48/2. Zajęcia będą się odbywać w soboty i będą prowadzone dla 2 grup wiekowych w godzinach:

    14:30- 16:00 - grupa 10- 13 lat
    16:15- 17:45 - grupa 7-9 lat


Warsztaty poprowadzą wybitni tancerze i pedagodzy:

    16.04 / Modern Jazz / prowadzący: Marta Mück
    23.04 / Taniec Indyjski / prowadzący: Anita Singh
    07.05 / Taniec Kreatywny / prowadzący: Marta Pietruszka
    21.05 / Improwizacja / prowadzący: Karol Miękina

Cena pakietu 4 zajęć wynosi 160zł, koszt pojedynczego warsztatu 45zł.

Zapisy na warsztaty pod adresem centrumsztukitanca@gmail.com lub telefonicznie pod numerem
+48 794 799 019 oraz +48 504 676 955.

Ilość miejsc ograniczona!
Serdecznie zapraszamy!

 

 Marta Mück

absolwentka Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowej Szkoły Tańca Współczesnego IWANSON w Monachium.

 Marta Mück tańczy od 7. roku życia. Edukację taneczną rozpoczynała od tańca klasycznego. Ukończyła Studio Baletowe Opery Krakowskiej oraz Konserwatorium Tańca w Krakowie. W 2008 roku w Chorwacji została finalistką światowego etapu międzynarodowego konkursu tanecznego European Show Dance Union (ESDU) z punktacją Silver (w wariacji „Inside the matrix”, w choreografii własnej).

W 2011 roku z wyróżnieniem ukończyła Międzynarodową Szkołę Tańca Współczesnego IWANSON w Monachium (profil pedagogiczny). Marta jest regularną stypendystką Uniwersytetu Pedagogicznego. Za swoje osiągnięcia naukowe i artystyczne w roku 2012 otrzymała stypendium rektora dla najlepszych studentów. W 2013 roku uzyskała dyplom zawodowego tancerza przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich.  Również od tego roku wykłada na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Koszęcinie. 
 Marta Mück od wielu lat uczy i prowadzi warsztaty z zakresu tańca klasycznego, współczesnego oraz jazzowego. Swoje umiejętności z zakresu różnorodnych technik tańca szkoliła m.in. na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu, Koszęcinie, Londynie (Pineapple Dance Studio, The Place), Nowym Jorku (Brodway Dance Center), Reykjaviku (Iceland Dance Company). Tańczyła nie tylko na polskich scenach, ale również w Finlandii, Danii oraz Niemczech. Współpracowała/współpracuje z takimi zespołami jak: Studio Sztuki Tańca, Eksperymentalne Studio Tańca, Oranim Dance Group, Art Dance Company (Polska) oraz Hausgemacht (Niemcy). W sezonie 2015/2016 tancerka Teatru Groteska w spektaklu „Przemiany” w reż. A. Weltschka (chor. C. Finn).
Marta jest również członkiem zarządu Koła Naukowego Teorii Tańca działającego przy Zakładzie Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a także członkiem redakcji i autorem tekstów kwartalnika „TANIEC”. 

W życiu Marty taniec jest obecny odkąd pamięta. Jako tancerka i teoretyk tańca wciąż poszukuje jego istoty. Na przekór sceptykom i sympatykom dychotomicznych podziałów, łączy praktykę z teorią, a choć taniec wymyka się werbalizacji i trudno go przyodziać w akademicki dyskurs – należy o nim mówić i pisać. Swoją pasją chętnie zaraża innych, przekonując, że taniec, jest niezwykle barwnym, pięknym i potrzebnym dopełnieniem naszej człowieczej egzystencji.

 

 

Anita Singh

Absolwentka indianistyki i turystyki na UJ. Pierwsze kroki taneczne stawiała w dzieciństwie, na lekcjach bharatanatyam pod okiem Veeny Menon i tańcząc z koleżankami do hitów bollywoodzkich na podwórku w Bombaju. Naukę bharatanatyam kontynuowała w Polsce u Ewy Wardzały i Rajeshwari Hande w Indiach, a obecnie szkoli się u Nirupamy Rajendry z Abhinava Dance Company w Bangalore, Indie. 

Od 2006 roku zakochana także w tańcu flamenco związała się z grupą flamenco ‘La Pasion’. Występowała i brała udział w licznych warsztatach flamenco pod okiem nauczycieli z Polski i Hiszpanii. Fascynacja i poszukiwanie korzeni flamenco zaprowadziły ją z powrotem do Indii, gdzie uczyła się kathaku u Jayanti Mukherjee w Kalkucie.

Prowadzi regularne kursy tańców indyjskich w Krakowie (taniec klasyczny oraz taniec filmowy bollywood), organizuje występy i warsztaty z artystami z Indii, występuje solo oraz z grupą Natyalaya.

Zapraszam serdecznie wszystkie dzieciaki na zajęcia taneczne w klimatach indyjskich. Zmierzymy się z rytmami, które spróbujemy wytupać, poznamy podstawowe ruchy i gesty oraz ich znaczenie w tworzeniu opowieści. Poznamy krótką choreografię. Poziom zajęć będzie dopasowany do wieku i możliwości dzieci. Tańczymy boso w wygodnym ubraniu.

 

Marta Pietruszka

Od 1983 roku należała do krakowskiego Teatru Tańca Kontrast. Następnie została współzałożycielką, tancerką, asystentem choreografa Eksperymentalnego Studio Tańca EST w Krakowie, gdzie współpracowała z choreografami z Polski i USA. W tym samym czasie dołączyła do Teatru „38” przy Uniwersytecie Jagiellońskim, pracowała z grupą muzyczną „Atman”.

 

 Tańczyła w Gdańskim Teatrze Tańca gdzie była „stałym gościem”. Realizowała projekty we współpracy z: Eksperymentalnym Studio Tańca EST, Śląskim Teatrem Tańca, Goethe Institut i Bunkrem Sztuki. Od 1994 roku łączy prace tancerza, choreografa i pedagoga. Od 1994 roku do chwili obecnej jest nauczycielem tańca współczesnego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. W 1998 roku wraz z Olgą Marcinkiewicz założyła Teatr Gestu i Ruchu gdzie przygotowała spektakle – solowe, a od 2000r. zostaje jego dyrektorem.
Obecnie tworzy choreografie łączące w sobie środki artystycznego wyrazu typowe dla warsztatu choreografa i psychologiczną analizę roli i gestu postaci scenicznej.

Marta Pietruszka jest stałym gościem festiwali teatralnych i tańca współczesnego; Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego, Bytom Międzynarodowe Prezentacje Tańca Współczesnego, Kalisz. Krakowskie Spotkania Baletowe, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, Lublin. Bałtycki Uniwersytet Tańca, Gdańsk. Collage Teatralny, Sanok. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego, Warszawa. Festiwal Body & Mind, Warszawa. Projekt Anex, Warszawa. Festiwal Teatralny, Łódź. Festiwal Sztuki Współczesnej, Białystok. Festiwal Opozycje, Sopot i inne. Współpracuje z teatrami dramatycznymi gdzie tworzy choreografie.
Od roku 2003-2006 była dyrektorem artystycznym szkoły Artystyczna Alternatywa, kierunek choreografia sceniczna.
Od 2004 jest opiekunem artystycznym Sceny Tańca Współczesnego przy Staromiejskim Centrum Kultury Młodzież gdzie zainicjowała „Wieczory Tańca Współczesnego, Krakowską Scenę Tańca Współczesnego oraz Konkurs Małych Form Tańca Współczesnego.
W 2007 roku prowadziła zajęcia z techniki tańca współczesnego w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu.
Od 2007 roku jest nauczycielem tańca współczesnego na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym w Nowohuckim Centrum Kultury.
Od 2009 roku prowadzi zajęcia z tańca w Państwowej Szkole Teatralnej w Krakowie.
Prowadzi warsztaty tańca współczesnego na terenie całej Polski z techniki tańca współczesnego (Bytom ,Krosno, Koszalin…), tańców żydowskich (Lelów, Szczekociny, Krosno, Kraków…).

 

Karol Miękina

Tancerz, aktor, choreograf. Urodzony 13 lutego 1988 w Krakowie.
Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Uczył się pod okiem takich pedagogów jak: Jacek Łumiński, Jan Peszek, Joseph Alter, Barbara Sier-Janik, Jerzy Stuhr, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Janusz Skubaczkowski, Iwona Olszowska, Tomasz Rodowicz, Anna Piotrowska, Hilke Diemer, Luise Frank, Georg Blashke.

Występował na wielu festiwalach teatralnych i tanecznych, m.in. International Theatre Forum TEART w Mińsku (Białoruś 2012), Tanzfestival w Bielefeld (Niemcy 2012), 32 Warszawskie Spotkania Teatralne (2012), Bienal Internacional de Danca w Kurytybie (Brazylia 2012), VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG we Wrocławiu (2011), DanceInversion, International Festival of Contemporary Dance w Moskwie (Rosja 2011), 15 Festiwal Szekspirowski w Gdańsku (2011), 21st International Festival of theater schools SETKÁNÍ/ENCOUNTER w Brnie (Czechy 2011), 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2010).

W sezonach 2011/2012, 2012/2013 tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.
Występował w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin) ,Walk@ karnawału z postem, FootBall@..., Szkoda, że cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska), Desert (chor. Paulina Wycichowska) oraz Czterdzieści
(chor. Jo Strømgren). Współpracuje z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, bierze udział w spektaklu Ziemia Obiecana oraz Bracia Dalcz i S-ka (reż. Wojciech Kościelniak), z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, spektakl Lohengrin Ryszarda Wagnera, w roli Księcia Gotfryda (reżyseria: Antony McDonald), z Teatrem Bagatela w Krakowie, spektakl Mefisto (reżyseria: Michał Kotański).

Można go było także oglądać w: Hamlet (reż. Jan Peszek, Cezary Tomaszewski)
w tytułowej roli, Everything slips away... (chor. Joe Alter), Harnasie (chor. Kaya Kołodziejczyk) w roli Pana Młodego, Wesele Figara (reż. Jan Peszek, Cezary Tomaszewski), w rekonstrukcji Wk-70
(chor. Jacek Łumiński) oraz w Poliamorii (chor. Eryk Makohon). W roku 2015 występował na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku w spektaklach Body Master oraz Sen Nocy Letniej (chor. Izadora Weiss), jako tancerz Bałtyckiego Teatru Tańca.

W lutym 2013 roku odbyła się premiera spektaklu w jego choreografii pt. Public Space, na VI Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. W 2014 roku został laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, w ramach którego stworzył spektakl Homo religiosus.

Jego choreografie prezentowane były na m.in.: Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER w Krakowie (2013), BalletOFFFestival w Krakowie (2014), Tyskie Spotkania Teatralne (2015), gdzie spektakl Homo religiosus otrzymał nagrodę za szeroką paletę środków artystycznych w teatrze tańca; Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” w Lublinie (2015), 19th Festival of Choreographic Miniatures w Belgradzie (Serbia 2015) oraz podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego w Mielcu (2015).


 

powrót

X

Napisz do nas