Pedagodzy

Małgorzata Zielińska

Małgorzata Zielińska

 

Szaleństwo taneczne w jej życiu zaczęło się gdy miała 9 lat i zapisała się do Szkoły Baletowej w Krakowie. Ukończyła ją w 2011 roku dyplomem z bardzo dobrymi wynikami, uzyskując tytuł tancerza i choreografa. Na tym jednak nie poprzestała – od wielu lat regularnie jeździ na warsztaty taneczne do Kielc, Poznania, Warszawy, Londynu czy Paryża, gdzie szkoli się przede wszystkim w ulubionej technice tańca jazzowego.

Od 2010 roku jest członkiem zespołu W84IT specjalizującego się właśnie w tej technice oraz pracuje w Krakowskiej Operze Kameralnej, tańcząc w spektaklach baletowych "Śpiąca Królewna" oraz "Dziadek do Orzechów" i "Król Myszy". Od 2011 roku uczy tańca klasycznego w różnych szkołach na terenie Krakowa. W grudniu 2012 roku ukończyła dwuletni Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z zakresu tańca jazzowego, a w 2015 roku prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Marzy, aby pewnego dnia założyć zespół taneczny dla dzieci i młodzieży. Chciałaby odkrywać wśród najmłodszych nowe talenty oraz rozbudzać ich miłość do tańca, aby wspólnie ze swoimi podopiecznymi stworzyć coś pięknego.

powrót

X

Napisz do nas