Pedagodzy

Karolina Skarżyńska-Mura

Karolina Skarżyńska-Mura

 

Absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca „L’ Art De la Danse” i Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Choreograf i pedagog tańca w różnych krakowskich szkołach. W 2006 roku ukończyła z wynikiem celującym Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego. W tym samym roku obroniła pracę magisterską na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Od najmłodszych lat brała udział w spektaklach baletowych Opery i Operetki w Krakowie. W 2001 roku podjęła kształcenie w Krakowskiej Akademii Tańca zdobywając dalsze doświadczenia artystyczne. Jako tancerka pracowała w zespole „Dance Revolution”, w Studio Tańca „Styl”, Balecie Krakowskiej Akademii Tańca oraz Art Dance Company. Występowała na scenach krakowskich teatrów m.in. Teatr Ludowy, Teatr im. J. Słowackiego. Brała udział w wielu festiwalach, konkursach i spektaklach tanecznych w Polsce i za granicą m.in. w XII Krakowskich Spotkaniach Baletowych, „Przez tę ziemię przeszedł Pan” na festiwalu Misteria Paschalia, „Obudź się-Minnesota blues” w reż. J. Fedorowicza oraz w konkursie „Music World” w Fivizzano, gdzie zdobyła wraz z zespołem, dwie pierwsze nagrody w kategorii taniec modern i freestyle oraz wyróżnienie w kategorii tańca klasycznego.

W 2010 roku współpracowała z Moniką Myśliwiec przy choreografii do spektaklu  „Pyza za wielką wodą”  w Teatrze Ludowym w reż. J. Fedorowicza, a w 2013 przy spektaklu „Przygody Arka Noego” reż. W. Nurkowskiego.

W 2011, 2012 i 2013 roku jej choreografie zakwalifikowały się do finałów Dance World Cup w Paryżu, Villach (Austria) oraz  Brighton (Anglia).

Od 2008 roku pracuje jako instruktor tańca klasycznego oraz modern-jazzu, ucząc dzieci i dorosłych w różnych krakowskich szkołach. W dalszym ciągu szkoli się na licznych warsztatach organizowanych przez znaczących tancerzy, choreografów i pedagogów.

powrót

X

Napisz do nas