Pedagodzy

Dorota Zarzycka

Dorota Zarzycka

Miłością do tańca zarazili ją rodzice. Swoją przygodę z tą dziedziną sztuki zaczęła w wieku trzech lat na zajęciach z tańca towarzyskiego, prawdziwie zakochała się w niej jednak cztery lata później, kiedy po raz pierwszy zobaczyła na scenie Jezioro Łabędzie. Przez wiele lat zajmowała się Show Dance, łączącym w sobie klasykę, modern, jazz i akrobatykę. Biorąc udział w licznych konkursach, zajmowała wysokie pozycje i zdobywała wiele nagród (m.in. kilkukrotne Mistrzostwo Polski, II-vice Mistrzostwo Świata). Podczas licznych warsztatów szkoliła się także w tańcu współczesnym, hip-hopie, modal, dancehallu, tańcach irlandzkich, szkockich, na zajęciach aktorskich i cyrkowych. Nadal jednym z głównych celów jest dla niej rozwijać się nie tylko jako tancerz, ale również jako pedagog oraz choreograf.
Najważniejsza pozostała jednak pierwsza miłość – balet, stojący u podstaw wszystkich innych rodzajów tańca. To rozwój umiejętności i wiedzy na temat tej techniki był dla niej priorytetem przez kilkanaście lat treningów, od kilku lat przekazuje zaś pasję do baletu swoim uczennicom. Ważne jest dla niej, by taniec rozwijał ambicję, dając przy tym młodym tancerkom radość.

Skończyła Liceum Plastyczne o specjalności reklama wizualna, następnie studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych o specjalności Techniki teatralne, filmowe i telewizyjne. Doświadczenia te pozwoliły jej połączyć obie pasje: zafascynowała ją kostiumografia i charakteryzacja, zaś doświadczenia taneczne okazały się wspaniałym wzbogaceniem animacji, opartej głównie na zrozumieniu ruchu. Zajmuje się pracą warsztatową głównie z dziećmi; poza zajęciami tanecznymi prowadziła warsztaty plastyczne oraz filmowe w Muzeum Animacji Se-Ma-For w Łodzi i Muzeum Narodowym w Warszawie.

powrót

X

Napisz do nas