Pedagodzy

Agata Drabik

Agata Drabik

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła mając 9 lat w Szkole Baletowej Fundacji Edukacji Artystycznej w Krakowie. Przez kolejne lata trenowała pod okiem różnych pedagogów w Konserwatorium Tańca w Krakowie, a ostatecznie do 2015 roku w Studiu Baletowym przy Operze Krakowskiej gdzie uczyła się również tańca współczesnego, historycznego i charakterystycznego. Tam też otrzymała świadectwo ukończenia Studia Baletowego, natomiast dyplom zawodowego tancerza zdała w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu.

W latach 2015 - 2017 miała przyjemność realizować się jako tancerka Opery Śląskiej w Bytomiu, gdzie brała udział w licznych operach, operetkach i baletach t.j. „Wesoła Wdówka”, „Zemsta Nietoperza”, „Baron cygański”, „Moc przeznaczenia”, „Dziadek do orzechów” i in.

Umiejętności taneczne doskonaliła dodatkowo podczas licznych warsztatów tanecznych w Polsce (w Koszęcinie, Bytomiu, Kielcach, Krakowie) i za granicą (Genewa, Nowy Jork), gdyż wyznaje zasadę, że tańca nigdy za wiele. Uważa, że nauka tańca klasycznego przyniosła jej w życiu wiele radości i spełnienia, a także nauczyła ją samozaparcia i wytrwałości.

powrót
X

Napisz do nas