Pedagodzy

Karina Arlukiewicz

Karina Arlukiewicz

 
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Pierwsze taneczne kroki stawiała w Szkole Tańca AS, równocześnie uczęszczając na lekcje tańca dworskiego w Nowohuckim Centrum Kultury. Za namową mamy rozpoczęła naukę w Szkole Baletowej w Krakowie, którą po 15 latach ukończyła w 2017 roku uzyskując tytuł tancerza i choreografa.

W ciągu swojej kariery tanecznej chcąc wzbogacić swoje doświadczenie uczestniczyła w wielu warsztatach zarówno tańca klasycznego, tańca współczesnego, jak i tańca ludowego. Brała udział w spektaklu „Balet o kawie” Cracovia Danza, „Piękna i bestia” Szkoły Tańca Jane Austen.

Od dziecka czynnie związana z wieloma dyscyplinami sportu ukończyła kurs trenera personalnego uzyskując certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej. Licencjonowana położna, obecnie pracuje w swoim zawodzie z najmłodszymi dziećmi w krakowskich żłobkach jednocześnie kontynuując naukę na studiach II stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji, największą radość sprawia jej odkrywanie w dzieciach pasji do tańca i zachęcanie ich do pielęgnowania jej. Na lekcjach baletu liczy się dla niej przede wszystkim sumienność, skupienie i zaangażowanie, ale także przyjazna atmosfera i uśmiechnięte twarze dzieci.

Obecnie jest tancerką zespołu baletowego Teatru Tańca Terpsychora, z którym przygotowuje takie spektakle jak „Dziadek do orzechów”, „Piękna i bestia”.

powrót

X

Napisz do nas