Pedagodzy

Aneta Figa

Aneta Figa

 

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 7 lat. Uczyła się w Studio Baletowym przy Operze Krakowskiej, Krakowskiej Akademii Tańca, której absolwentką została w 2007 roku oraz w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży na ulicy Wietora. W 2008 roku ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego. Uczestniczyła w warsztatach instruktorskich ,,Co zrobić aby dzieci nie chciały wyjść z zajęć”, organizowanych przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej. Do dzisiaj kształci się jako tancerka, ale przede wszystkim jako instruktor i nauczyciel.

Miała przyjemność tańczyć w licznych spektaklach oraz etiudach na scenach wielu teatrów. Brała udział w takich wydarzeniach tanecznych jak: Scena Tańca Współczesnego, Dance World Cup, Partytura na Ciało i Ruch, Krakowska Noc Teatrów, Krakowska Kameralna Scena Baletowa, festiwal Misteria Paschalia w Krakowie, Festiwal Salsa Crystal w Wieliczce.

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz tancerka zespołu Art Dance Company. Jako pedagog tańca współpracuje między innymi z Edukacją Artystyczną Dzieci, Krakowską Akademią Tańca, Elita Dance Center, szkołą tańca Sempre, szkołą Wokalno-Aktorską w Krakowie oraz Artistic Studio. Wszystkie te przedsięwzięcia pozwoliły jej stać się lepszą tancerką, pedagogiem i choreografem. Jest szczęśliwa i kocha to co robi - pracę z dziećmi, kontakt z ludźmi i taniec!

powrót

X

Napisz do nas