Pedagodzy

Aleksandra Domagała

Aleksandra Domagała

Edukację taneczną zaczęła w Studio Baletowym przy Operze i Operetce Krakowskiej.

Dyplomantka Krakowskiej Akademii Tańca „L' Art De la Danse”. W grudniu 2010 roku, ukończyła Kurs Instruktorski z dziedziny tańca jazzowego. W 2012 roku otrzymała dyplom zawodowego tancerza Związku Artystów Scen Polskich zakańczający lata edukacji. Jest absolwentką kierunku: pedagogika wczesnoszkolna. Instruktor Rekreacji Aqua- Fitness i Pływania. Scena przy Operze i Operetce była pierwszym miejscem gdzie od najmłodszych lat brała udział w spektaklach baletowych m.in. Dziadek do Orzechów. Uczestniczyła w licznych festiwalach, konkursach, eliminacjach do Dance World Cup, XII Krakowskim Spotkaniu Baletowym, Sacrum Profanum i Nocy Teatrów.

Na zaproszenie polskiego konsulatu w Mediolanie, realizowała wraz z uczennicami Krakowskiej Akademii Tańca, polsko- włoski spektakl „Et in terra Pax- człowiek narzędziem w ręku Boga” w Teatro Borgatti, reż. Giorgio Zecchi w Cento (Włochy 2007). Uczestniczyła w 8th International Dance Workshop and Festival in Budapest (2009) w spektaklu „Dancing through the Wall” (choreografia Bela Foldi) oraz warsztatach. W 2009-2010 brała udział w projektach Taniec- Pasja-Przenikanie Kultur. Wystąpiła w Spektaklu teatralnym „Opowieści o zwykłym szaleństwie” w reż. Stanisława Celińskiego. W ramach Krakowskiej Sceny Baletowej brała udział z zespołem Art Dance Company w spektaklach: Momenty... i Dance Work (2009) w choreografii Małgorzaty Dorosiewicz- Witczak.
Brała udział w realizacji projektu „Listy George Sand” w choreografii Michaiła Zubkova. Od roku 2006- 2012 pracowała w Teatrze Ludowym w spektaklach Pyza na polskich dróżkach oraz Pyza za wielką wodą w reż. Jerzego Federowicza. W październiku 2011 odbyła się premiera „ Pyzy za wielką wodą” w Chicago.
Jest uczestniczką licznych warsztatów w Polsce: Kielce, Poznań, Warszawa jak również za granicą m. in. Włochy, Portugalia, Anglia, Francja.

powrót
X

Napisz do nas