Historia

Edukacja Artystyczna Dzieci rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 2009/2010, a od 2013 roku jest wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa.

Od początku naszej działalności bierzemy czynny udział w życiu kulturalnym Krakowa uczestnicząc w konkursach i przeglądach tanecznych. W 2012 nasze uczennice zdobyły III miejsce w V Przeglądzie Artystycznym "O smocze jajo" realizowanym w ramach "XII Wielkiej PGNiG Parady Smoków" organizowanej przez Teatr Groteska w Krakowie. Nagrodzono je również w Przeglądzie Solowych i Zespołowych Form Tanecznych i Muzycznych SOLVAY 2012 oraz XXV-tym Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych TALENTY MAŁOPOLSKI 2012. Od 2013 roku bierzemy udział w krajowych eliminacjach do finałów Światowego Konkursu Tanecznego Dance Word Cup oraz do Małopolskiego Festiwalu Form Tanecznych i Muzycznych TALENTY MAŁOPOLSKI.

Zwieńczeniem całorocznej pracy jest Koncert Baletowy, podczas którego nasi uczniowie mają okazję do zaprezentowania nabytych w trakcie lekcji baletu umiejętności. Już pierwszy z nich, który odbył się w Teatrze Groteska cieszył się niebywałą popularnością zarówno wśród rodziców małych baletnic, jak wśród zapraszanych przez nas gości z krakowskiego środowiska artystycznego. Wciąż kontynuujemy tradycję organizowania Koncertów- w ubiegłym roku swoją obecnością na widowni zaszczyciło nas prawie 2 tysiące osób, które obejrzały występy prawie sześciuset baletnic. Otrzymaliśmy wsparcie od Wydawnictwa Znak, Ceramiki Tułowice, Cukierni Ciu Ciu oraz firmy Bahlsen. Nad scenografią czuwała Eva Klimek z Floral Concept Store, a za charakteryzcję baletnic odpowiadała Szkoła Wizażu Beaty Małachowskiej Beauty Art.

W 2014 roku wydarzenie zostało nagrodzone w konkursie portalu CzasDzieci.pl statuetką Złotego Słonecznika w kategorii "Ruch", a tym samym uznane za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w Krakowie. W 2015 roku zostaliśmy laureatami Nagrody Rodziców w kategorii "Muzyka". W plebiscycie "Słoneczniki 2016" Koncerty Baletowe ponownie nagrodzono stauetką w kategorii "Ruch". 

Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie uczestnicząc w naszych zajęciach stają się częścią kulturalnej mapy Krakowa.

 

Misja

Naszą misją jest rozpowszechnianie baletu zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców. Pragniemy dzielić się swoją pasją do tańca klasycznego stwarzając najmłodszym możliwości wszechstronnego rozwoju. Udowadniamy, że balet to nie tylko ciężka praca, ale i doskonała zabawa, która może się przerodzić w miłość na całe życie.

Czym jest balet?

Balet jest podstawą dla każdego tancerza, niezależnie od tego jaką techniką tańca się zajmuje. Klasyka doskonale rozwija koordynację ruchową ciała, powiększa zakres pracy poszczególnych jego części, pomaga zwalczyć wady postawy i wzmacnia mięśnie. Taniec uczy również partnerstwa, pracy w grupie, a dzięki publicznym występom wzmacnia w dziecku poczucie pewności siebie. Ponadto, zabawy taneczne, które urozmaicają lekcję baletu w najmłodszych grupach, pomagają rozwinąć wyobraźnię, dostarczając dzieciom mnóstwo radości.

Jakie korzyści daje dzieciom balet?

- koryguje wady postawy,
- kształtuje poczucie rytmu,
- rozwija wrażliwość muzyczną,
- uczy współpracy w grupie,
- dzięki publicznym występom dodaje odwagi i pewności siebie,
- dzieci nabierają nawyku delikatnego i płynnego poruszania się.

Jaki wpływ ma muzyka klasyczna na rozwój dzieci?

Poprzez muzykę bardzo wcześnie możemy wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty. Muzyka klasyczna, przy której w trakcie lekcji wykonywane są ćwiczenia, wzmacnia pamięć, wyobraźnię przestrzenną, rozumowanie, logikę, a także rozwija kulturę osobistą dziecka.

Rekomendacje :

"Gratuluję przepięknego koncertu. Popołudnie 11.06.2016 spędziłam cudownie. Jestem urzeczona talentem i pracowitością naszych Dzieci oraz profesjonalizmem i efektami Państwa pracy. Dziękuję za wrażenia."

Kinga Zawadzińska

"Profesjonalne i z sercem podejście do dzieci, efektem jest nie tylko doskonalenie baletu, ale również zaszczepianie miłości do tańca, muzyki. Koncerty organizowane przez EAD na zakończenie roku są wisienką na torcie :) Wielkie przeżycie nie tylko dla córki, ale też dla całej naszej rodziny. Dziękujemy:)"

Katarzyna Suma

" Dziękuję EAD, za to, że pokazało mi piękną rzecz, rzecz, którą zwiemy dążeniem do celu oraz pełnym szczęściem, którym cieszę sie po dziś dzień. Dziękuję ;-). "

Zuzia Puszczyńska
 

Pedagodzy

X

Napisz do nas